کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

تفاوت هاي دندان مصنوعي و ايمپلنت دندان را بدانید

8 بهمن
تفاوت هاي دندان مصنوعي و ايمپلنت دندان را بدانید
فهرست مطالب: نمایش

تفاوت هاي دندان مصنوعي و ايمپلنت دندان

پروتزها در مقايسه با ایمپلنت های دندانی یکی از قدیمی ترین روش هاي زمان خود هستند. در اینجا یک سؤال مهم مطرح می شود: پروتزدندان و ایمپلنت های دندانی چه تفاوتي دارند؟

تفاوت هاي دندان مصنوعي و ايمپلنت دندان

تفاوت ها را متوجه شويد و ملاحظه كنيد كه لبخندها چگونه مي تواند به شما كمك كند!

پروتزهای دندانی یا دندان مصنوعی 

پروتزهای دندانی که با عنوان دندان های مصنوعي نیز شناخته می شوند؛ جایگزین هایی مصنوعی هستند که برای پر کردن جای خالی داندان های طبیعی ساخته می شوند. اگر از چگونگی قرار گرفتن دندان های مصنوعی در دهان تعجب می کنید؛ باید بدانید که بافت های نرم و سخت اطراف حفره دهان است كه پروتزها را نگهداري مي كند.

  • مزایای پروتزهای دندانی

پروتزهای دندانی به بهبود توانایی جویدن فرد کمک می کند. آنها همچنین به تلفظ صحیح کلمات در هنگام صحبت کردن کمک می کنند.

  • نگهداري دندان مصنوعي

توصیه می شود که پروتزها روزانه تمیز شوند. همانند دندان های طبیعی، پلاک و جرم دندان می تواند بر روی پروتزها نیز ایجاد شوند و برای جلوگیری از این کار، لازم است که روزانه آنها را تمیز كرد.

همچنین مهم است توجه داشته باشید که پروتزها نباید به طور مداوم در داخل دهان بمانند و در زمان خواب باید برداشته شوند. به این ترتیب،  بافت دنداني بازيابي شده و از عفونت قارچي نيز جلوگيري خواهد شد.

در هنگام سیگار کشیدن دندان های مصنوعي خود را برداريد. گرما می تواند به اکریلیک آسیب برساند  و ممکن است باعث نرم شدن بافت شود.

ایمپلنت  دندان چیست؟

ایمپلنت دندان مصنوعی فیکسچرهاي جراحی هستند كه به استخوان فک و جمجمه متصل مي شوند و پروتز دندانی را نگهداري مي كنند. یک تاج، پل یا پروتز تنها برخی از پروتزهای دندانی هستند که می توانند به ایمپلنت دندان متصل شوند.

امروزه ایمپلنت های دندانی تحت یک فرایند بیولوژیکی به نام osseointegration ايجاد مي شوند. فرآیند است که در آن ایمپلنت مصنوعی مانند تیتانیوم، با استخوان زنده متصل مي شود.

در فرآیند نصب ایمپلنت دندان، در ابتدا باید ایمپلنت در لثه جای گذاری شود؛ پس از تکمیل پروسه osseointegration ، پروتز دندان به آن اضافه می شود.  زمان نصب پروتز دندانی بستگی به صرعت بهبودی فرد دارد.

مزایای ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی مانند دندان های طبیعی شما عمل می کنند؛ از این جهت، خوردن و صحبت کردن با این دندان ها راحت است. به علاوه آنها نست به پروتز های متحرک راحت تر استفاده می شوند. ایمپلنت های دندانی دوام زیادی دارند.

آیا می دانستید که با مراقبت، حتی می توانند یک عمر دوام داشته باشند؟ در نهایت، ایمپلنت های دندانی مناسب هستند، زیرا شما نیازی به خارج کردن آنها از دهان خود ندارید. ایمپلنت های دندانی مانند دندان های طبیعی فرد عمل می کنند. مزیت استفاده از  ایمپلنت های دندانی نیز  خارج شدن راحت آنها از دهان است.

  نگهداری ایمپلنت های دندانی

کاشت دندان ایمپلنت را باید همچون دندان های طبیعی را باید با ابزار تفلون پاك و تميز كرد تا بر روی آنها جرمی تشکیل نشود. با توجه به اینکه زمان خون رسانی به لثه مشخص نيست، بايد تميز كردن دندان ها با نخ دندان به دقت انجام شود.  

ممکن است چینی تاج دندان بسته به نوع و جنس آن به مرور زمان تغییر رنگ دهد؛ بنابراین ممکن است مجبور باشید هر دو سال یک بار آن را تعويض كنيد. در بعضی موارد، برای تمیز کردن اطراف ایمپلنت، ممکن است نیاز باشد از آب استفاده کنید.

هنوز نمی توانيد در مورد دندان مصنوعی یا ایمپلنت دندانی تصميم بگیرید؟ با كلينيك دندانپزشکی رويان راجع به اين قضيه مشورت كنيد.

جهت مشاوره و تعیین وقت تماس بگیرید.
021-41936
22885890-95(021)
 
جهت مشاهده نمونه های بیشتر به صفحه اینستاگرام مراجعه نمایید.
royan.dental@
آدرس:
♦قیطریه_اندرزگو
♦شهرک غرب_ بلوار دادمان
مشاورین تلگرام
royanmoobot@

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
contact us
map