کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

عمده تفاوت ترمیم مو و کاشت مو در چیست؟

5 تیر
تفاوت های کاشت و ترمیم مو

تفاوت ترمیم مو و کاشت مو :

ممکن است تا کنون از خود پرسیده باشید که برای ریزش مو خود چه روشی را باید به کار ببرید ترمیم مو یا کاشت مو؟

در این مطلب قصد داریم تفاوت های کاشت و ترمیم مو را برای شما عزیزان بیان کنیم. در ادامه با ما همراه شوید تا ببینیم ترمیم مو چه تفاوتی با کاشت مو دارد.

کاشت مو چیست ؟

کاشت مو یک روش ایمن و دائمی برای افرادی است که به دلایل مختلفی موهای خود را از دست داده اند یا موهای آن ها دچار آسیب شده است. پیوند مو طبیعی بایستی حتما توسط یک جراح متخصص کارآزموده و ماهر و در یک کلینیک معتبر انجام شود تا نتایج قابل قبولی حاصل گردد. اگر از بانک موی خوبی در پشت سرتان برخوردار باشید، کاشت مو بهترین راه است. در غیر این صورت از ترمیم استفاده می شود.

مراحل کلی کاشت مو

ابتدا در جلسه مشاوره، موهای فرد، استحکام آنها و وسعت و نوع ناحیه طاسی به دقت معاینه می شود. سپس با توجه به این موارد، مستحکم ترین موها را برای برداشت انتخاب می کنند. این موها معمولا در قسمت پشت سر یا نواحی پشت گوش ها می باشند. همچنین با توجه به شرایط جسمی بیمار و انتظارات وی، مناسب ترین تکنیک برای پیوند مو طبیعی انتخاب می شود.

در روز جراحی، با توجه به روش انتخاب شده، ابتدا نواحی اهدا کننده و گیرنده را بی حسی موضعی می کنند. سپس فولیکول ها از قسمت بانک مو برداشته می شود. در مرحله بعد، فولیکول های مو از یکدیگر جدا شده و برای کاشت آماده می شوند. در مرحله نهایی، فولیکول ها در کانال های ایجاد شده ناحیه گیرنده کاشته می شوند.

نتیجه نهایی کاشت مو تقریبا یکسال بعد از عمل قابل مشاهده خواهد بود. این نتایج کاملا طبیعی است و ماندگاری دائمی دارد.

 

ترمیم مو چیست؟

ترمیم مو بهترین روش برای افرادی است که  مقدار محدودی موی با فولیکول سالم در ناحیه اهدا کننده خود دارند یا کاملا طاس هستند. این افراد به دلایل متنوعی مانند ارث، یک بیماری خاص و عوارض دارو ها و… موهای سرشان را از دست داده اند.

زمانیکه هیچ مویی در سطح سر وجود نداشته باشد و یا فولیکول های مو از استحکام خوبی برخوردار نباشند، روش کاشت مو چندان ایده آل نخواهد بود. زیرا این تکنیک نیاز به برداشت و کاشت فولیکول ها دارد. در روش ترمیم مو، موهای طبیعی و درجه یک از طریق واسطه بر سطح سطح قرار می گیرند و جلوه طبیعی و زیبا را برای فرد به همراه خواهند داشت.

مراحل کلی ترمیم مو

ابتدا در جلسه مشاوره، متخصص به طور دقیق سر بیمار را معاینه می کند. وی مقدار موی ریخته شده و سطح سر را اندازه گیری می کند. سپس به بررسی جنس و رنگ موی اصلی شخص می پرازد تا موی انتخاب شده مناسب با فرد باشد و طبیعی ترین حالت ممکن را برای فرد ایجاد کند . در این جلسه پروتز نیز مناسب با سطح سر خود فرد ساخته خواهد شد .

در جلسه بعدی، موهای انتخاب شده مناسب با چهره فرد بر روی پروتز مو شبیه سازی با سطح سر نصب می شود. این پروتز دارای شبکه است و باعث می شود پروتز به صورت تار به تار نصب شود.  بعد از اتمام کاشت، پروتز با فیکس کنندهای طبیعی نصب میگردد.

تفاوت ترمیم مو با کاشت مو

اصلی ترین تفاوت های ترمیم مو با کاشت مو به شرح زیر است:

  • در تکنیک کاشت مو تارهای مو به همراه پیاز مو با جراحی کاشته می شود. این در حالی است که  در روش ترمیم تارهای موی طبیعی داخل یک پروتز کاشته و روی پوست سر ثابت می شود.
  • کاشت مو تراکم کمتری نسبت به ترمیم مو دارد. میزان تراکم مو در کاشت بستگی به بانک موی فرد دارد. ولی در روش ترمیم هر میزان تراکم و هر اندازه ای که فرد بخواهد، بر روی سر وی انجام می شود.
  • جراحی کاشت مو نیاز به دوره نقاهت و رعایت یکسری دستورالعمل ها دارد. این در حالی است که در ترمیم مو مراقبت خاصی وجود ندارد و فرد بلافاصله بعد از ترمیم می تواند فعالیت های روزانه اش را براحتی انجام دهد.

 

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و… با شماره تلفن زیرتماس حاصل فرمایید.

☎۰۲۱-۴۱۹۳۶

☎۰۲۱۲۲۸۸۵۸۹۰-۹۵

⭕شعب تهران بزرگ

♦شهرک غرب بلوار دادمان

♦قیطریه_اندرزگو

 

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 2 میانگین رضایت کاربران: 4.5]
اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید