کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936
 • 02122885890-95

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن با متد رویان

روش های برجسته شدن باسن :

سه روش برای برجسته شدن باسن وجود دارد:یک روش تزریق چربی یا ژل می باشد و روش دیگر پروتز سیلیکونی است.زنان و تعداد افزایش یافته ای از مردان خواهان داشتن باسنی با قوس بیشتر ،گردتر و زیباتر هستند . بیماران لاغر برای از بین بردن این کاستی می باید جراحی شوند تا پروتزهای مخصوص باسن را جایگزین کنند ولی افرادی که بدنشان چربی بیشتری داشته باشد به جای این روش میتوان از چربی بدن خود فرد برای انتقال چربی به باسن و دیگر نواحی بدن استفاده کرد که این پروسه جراحی را گلوتوپلاستی یا بالا کشیدن باسن می نامند.

تزریق چربی برای برجسته شدن باسن

تزریق چربی برای افزایش حجم باسن که به نام لیفت برزیلی نیز شناخته شده و روش خوش فرم کردن باسن می باشد. در این روش از چربی خود بدن استفاده می شود تا نتایج طولانی تر و احساس طبیعی تر ایجاد کند. این پروسه با گرفتن چربی از طریق لیپوساکشن، برداشت چربی از جاهایی که چربی در آن ها اضافی است همانند شکم یا ران و تزریق آن به باسن انجام می شود. از آن جایی که این چربی خود بدن شما می باشد توسط بدن شما پذیرفته می شود و خطر پس زدن وجود ندارد. یکی دیگر از فوایدی که این روش دارد این است که  قسمتی که چربی از آن برداشته شده صاف و خوش فرم می شود.

چه تفاوتی میان لیفت باسن برزیلی و تزریق ژل به باسن می باشد؟

در روش لیفت باسن برزیلی از چربی خود فرد برای حجم دادن به باسن استفاده می شود در حالی که در تزریق ژل با استفاده از ژل اسکالپترا یا رادیس به باسن حجم می دهند. افرادی که قصد انجام لیفت برزیلی را دارند باید چربی کافی برای تزریق داشته باشند اما افراد لاغرتر می توانند از تزریق ژل یا ایمپلنت استفاده کنند.

نحوه انجام تزریق چربی به باسن

در ابتدا با بیهوشی نخاعی و یا تزریق بی حسی موضعی که اغلب آن را رقیق نیز کرده اند، ناحیه مورد نظر برای برداشت چربی را بی حس می کنند. برش های کوچکی در حدی که زیاد معلوم نباشد را در نواحی تعیین شده در شکم، پهلو و یا بالای ران ایجاد کرده و از طریق آنها لوله هایی توخالی به نام کانول را وارد بافت چربی می کنند.

سپس با حرکاتی کنترل شده رو به جلو و عقب چربی ها را جدا کرده و به وسیله یک خلاء جراحی یا سرنگ متصل به کانول خارج می کنند. به اندازه مورد نیاز چربی لیپوساکشن می شود. میزان چربی استخراج شده معمولا 3 برابر مقداری است که قرار است جهت تزریق به باسن استفاده شود.

بعد از آن ، بافت چربی خارج شده را با خونی که به همراه دارد پردازش می کنند تا سلول های چربی خالص جهت تزریق به باسن ، به دست آید. زمانی که این اتفاق افتاد چربی خالص را از طریق یک سرنگ که به لوله کانول مخصوص تزریق، وصل شده است با تزریق هایی کوچک و پراکنده جوری وارد باسن می کنند تا سراسر ناحیه باسن را پوشش داده و از نظر برجستگی یکدست کند. پروسه بزرگ کردن باسن با تزریق چربی بین 90 دقیقه تا 4 ساعت طول می کشد و گاهی ممکن است نیاز باشد در آینده نیز دوباره انجام شود تا نتایج بهتری به دست بیاید.

ماندگاری تزریق چربی به باسن

 بزرگ کردن باسن با تزریق چربی نسبت به پروتز باسن نتایجی طبیعی تر دارد اما ممکن است مقداری چربی پس از عمل جذب شده و از برجستگی باسن به مرور کاسته شود البته باید گفت که به طور متوسط 60 تا 80 درصد چربی حفظ می شود. این نکته را نیز باید در نظر گرفت که چربی های منتقل شده با افزایش یا کاهش وزن، ممکن است کمتر یا بیشتر می شود.

مزایای تزریق چربی به باسن

 • ایجاد ظاهر متعادل

باسن تخت و یا بسیار کوچک می‌تواند ظاهری نامتعادل به اندام شما ببخشد. تزریق چربی به باسن، علاوه بر لیفت باسن برجستگی و انحنای زیباتر و متناسب‌تری به باسن شما می‌دهد.

 • رفع افتادگی باسن

کاهش وزن و افزایش سن می‌تواند منجر به افتادگی و پوست اضافی باسن شما شود. تزریق چربی به باسن، موجب سفتی و استحکام منطقه گلوتئال باسن شده و فرمی جوان‌تر به آن می‌بخشد و منجر به بالا کشیدن باسن می گردد ، همچنین لباس شنا کاملاً مناسب و اندازه باسن‌ شما خواهد شد.

 • افزایش اعتماد به نفس

داشتن احساس بهتر و مطمئن‌تر نسبت به بدن خود، موجب افزایش اعتماد به نفس می‌شود و اثرات مثبتی بر تمام جنبه‌های زندگی شما می‌گذارد.

 

مشاوران رویان سلامت

 

برتری های تزریق چربی باسن نسبت به پروتز و ایمپلنت باسن

 1. عوارض نظیر پاره شدن پروتز یا انقباض کپسولی در روش تزریق چربی باسن وجود ندارد.
 2. در روش تزریق چربی باسن مشکلاتی به وجود نمی آید که به خاطر آن فرد مجبور شود تن به جراحی هایی برای رفع مشکل بدهد
 3. پیکر تراشی که در نتیجه برداشت چربی از شکم و پهلو انجام می شود یکی از برتری های قابل توجه برجسته کردن باسن با تزریق چربی می باشد.
 4. نتایج حاصل از بزرگ کردن باسن از طریق تزریق چربی طبیعی تر است به علاوه اینکه احساس بهتری نیز به فرد می دهد طوری که حس نمی کند چیز جدیدی به بدن او اضافه شده است درست برعکس روش پروتز باسن.
 5. تزریق چربی نیازبه بستری شدن ندارد و فرد بلافاصله می تواند به منزل برگردد اما در پروتز لازم است که فرد حتما یک شب بستری شود.
 6. فرد در روش تزریق چربی باسن درد کمتری نسبت به روش پروتز و ایمپلنت حس می کند.
 7. مدت زمان بهبودی تزریق چربی باسن نسبت به روش پروتز بسیار کوتاهتر می باشد.
 8. در روش تزریق چربی باسن ، خطر بروز عفونت و پس زدن توسط بدن وجود ندارد.

چه افرادی گزینه های مناسب برای تزریق چربی به باسن هستند ؟

افرادی که تمایل دارند انحنا و صاف بودن باسن خود را بهبود دهند به شرط داشتن شرایط زیر می توانند تزریق چربی به باسن انجام دهند:

 • افرادی که از دارای ثبات وزن می باشند و مرتب وزنشان بالا و پایین نمی شود.
 • افرادی که در ناحیه پهلو، شکم، پشت و یا ران در حد نیاز چربی اضافه داشته باشند.
 • افرادی که از نظر سلامتی عمومی وضع مناسبی داشته باشند.
 • افرادی که به تازگی وزن کم کرده اند و دوست دارند انحنای بدنشان زیباتر شود از طرفی مراقبند تا دیگر چاق نشوند.
 • افرادی که اهل مصرف دخانیات نیستند و بین 25 تا 55 سال سن دارند.
 • افرادی که پوست آنها خاصیت ارتجاع مناسبی دارد.

هزینه تزریق چربی به باسن 

هزینه‌های حجیم کردن باسن می‌تواند شامل موارد زیر باشد.

 • دستمزد متخصص
 • هزینه‌های بیمارستان یا مرکز تخصصی
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه داروهای تجویزشده
 • هزینه لباس بعد از عمل
 • بالشت‌های مخصوصی که ممکن است لازم باشد برای دوره بهبودی آنها را تهیه کنید.
 • هزینه انجام آزمایش‌های پزشکی

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید