کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
  • 02141936

اثرات منفی مصرف مشروب و دخانیات بر نتیجه‌ی کاشت مو

8 تیر
اثرات-منفی-مصرف-دخانیات-بر-نتیجه‌ی-کاشت-مو

کاشت مو موثرترین روش برای بازگرداندن موهای از دست رفته است. با این وجود، مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو بر نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار هستند. بنابراین، اگر قصد انجام عمل پیوند مو را دارید، می بایست کلیه دستورالعمل هایی که پزشک تان به شما توصیه می کند را به صورت دقیق و منظم رعایت کنید. یکی از فاکتورهای اثرگذار بر نتیجه کاشت مو، عدم مصرف سیگار و قلیان است.

در این مطلب اثرات منفی مصرف مشروب و دخانیات بعد از کاشت مو بر نتیجه‌ی کاشت مو را بررسی می کنیم.

تاثیر سیگار و قلیان بر کاشت مو

پس از کاشت مو، باید جریان خون مناسبی به فولیکول های کاشته شده برسد تا بتوانند به خوبی رشد کنند. مصرف سیگار و قلیان خاصیت ارتجاعی رگ های نازک پوست را کاهش می دهد. همچنین سبب اختلال در خونرسانی به فولیکول های مو می گردد. در نتیجه موهای کاشته شده نمی توانند بخوبی رشد کنند.

تاثیر سیگار برکاشت مو

از سوی دیگر، سیگار کشیدن سبب آزاد شدن گازهای مونوکسید کربن و دی اکسید کربن می شود. این گازها جایِ اکسیژن را گرفته، قدرت حمل اکسیژن خون را کاهش می دهند و فرایند اکسیژن رسانی به خون مختل می شود.

مجموع این عوامل، روند بهبودی را کاهش داده و نیز ریسک ابتلا به عفونت بعد از کاشت را افزایش می دهد.

بطور خلاصه تاثیرات منفی سیگار بر کاشت مو عبارت است از:

1-پوست سر نازک می شود

2-روند ترمیم اسکارها طولانی می شود

3- نیکوتین موجود در سیگار رگ های خونی را منقبض می کند

4-جریان خونرسانی به سلول های پوست سر کاهش پیدا می کند

5-مونوکسید کربن خون افزایش پیدا می کند و خون اکسیژن کمتری به سلول های مو می رساند

6-رشد موهای پیوند زده شده مختل می شود.

مصرف مشروب و دخانیات بعد از کاشت مو درست است یا خیر؟

با توجه به اینکه بعد از جراحی زخم‌های کوچکی به دلیل وجود تعداد زیاد رگ‌های خونی در پوست سر ایجاد می‌شود، ممکن است بعد از کاشت مو خونریزی زیادی داشته باشید. معمولا پزشک از شما می‌خواهد که مصرف هر چیزی را که می‌تواند خون شما را رقیق کند، محدود کنید و از آنجا که الکل در غلظت خون نیز تأثیر دارد. مصرف الکل بعد از کاشت مو می‌تواند افزایش خطر خونریزی به دلیل رقیق شدن خون را به دنبال داشته باشد که این موضوع نگران کننده خواهد بود.

مصرف الکل همچنین می‌تواند بر بی حسی موضعی در حین کاشت مو و آنتی‌بیوتیک‌هایی که برای محدود کردن عفونت تجویز می‌شود تاثیر بگذارد. ولی مصرف الکل سبب بی‌خوابی شما می‌شود و به دلیل جلوگیری از جذب برخی مواد مغذی مورد نیاز بدن برای ترمیم صحیح، تغذیه شما را مختل می‌کند.

در مورد سیگار کشیدن نیز باید به شما بگوییم که بهتر است شش ماه بعد از کاشت مو سیگار نکشید زیرا انجام عمل کاشت مو یک مرحله مهم و اغلب تغییردهنده زندگی است، بنابراین اگر می‌خواهید بعد از جراحی نتیجه دلخواه و مطلوب خود را بگیرید بهتر است این کار را انجام ندهید. برای انجام این کار، باید از نوشیدن الکل و کشیدن سیگار قبل و بعد از جراحی خودداری کنید.

چند روز بعد از کاشت مو می‌توان مشروب خورد؟

برای اینکه پیوندهای جدید مو سریع و بدون دردسر بهبود یابند، بهتر است تا 10 روز پس از کاشت مو ازمصرف الکل خودداری کنید. گرچه الکل پس از کاشت مو توصیه نمی‌شود، اما حفظ آب بدن در این مرحله مهم است. نوشیدن آب فراوان در طول دوره نقاهت به بهبودی در ناحیه پیوند شده کمک می‌کند و در رشد مطلوب پیوندهای مو تاثیر خواهد داشت. سایر نوشیدنی‌های غیرالکلی مانند چای، آب‌میوه و کدو می‌توانند به شما در حفظ سطح آب‌رسانی بدن پس از جراحی کمک کنند.

چه مدت بعد از کاشت مو می‌توان قلیان کشید؟

به مدت یک هفته پس از کاشت مو بهتر است از کشیدن قلیان خودداری کرده و در صورت امکان قلیان کشیدن را ترک کنید؛ زیرا استعمال دخانیات باعث مشکلات شدید گردش خون می‌شود و از تغذیه‌ی پیازهای مو جلوگیری می‌کند. علاوه بر آن قلیان باعث تنگ شدن عروق خونی شده و در جریان خون اختلال به وجود می‌آورد.

متخصصین کلینیک تخصصی کاشت مو رویان سلامت توصیه می کنند که حداقل دو هفته پیش از کاشت مو و همین طور پس از آن، از مصرف سیگار، قلیان  اجتناب کنید تا بهترین نتیجه را از کاشت مو بگیرید.

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات، هزینه ها و… با شماره تلفن زیرتماس حاصل فرمایید.

☎۰۲۱-۴۱۹۳۶

☎۰۲۱۲۲۸۸۵۸۹۰-۹۵

⭕شعب تهران بزرگ

♦شهرک غرب بلوار دادمان

♦قیطریه_اندرزگو

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 1 میانگین رضایت کاربران: 5]
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید