کلینیک های تخصصی وابسته به رویان سلامت
 • 02141936

بهترین و موثرترین روش کاشت مو طبیعی چیست ؟

2 اسفند
بهترین روش کاشت مو
به طور کلی کاشت مو طبیعی برای جایگزین کردن موهای از دست رفته است و در کاشت مو فلولیکول مو از ناحیه مقاوم به ریزش برداشته شده و در نواحی کم پشت کاشته می‌شوند، بنابراین فولیکول یا پیاز موی پیوند شده نه تنها یک موی کاملا طبیعی است بلکه نسبت به ریزش مقاوم می‌باشد.

و امروزه عمل کاشت مو به روش ها و متد های مختلفی نظیر  SUT, FIT,FUT, FUE  و یا ترکیبی از چندین روش انجام می پذیرد عمدتا تفاوت روش‌های مختلف کاشت مو  در نوع دستگاه و روش برداشت فولیکول مو از بانک مو است.

 

فیلم مصاحبه بعد از کاشت مو در کلینیک رویان سلامت

بهترین روش کاشت مو چیست ؟

امروزه پیشرفت علم پزشکی در زمینه کاشت مو ، نتایج بسیار مثبت و باورنکردنی برای متقاضیان عمل کاشت مو به دنبال دارد .آقایانی که سالها از طاسی یا کم پشت بودن موهایشان رنج می بردند ، اکنون با روش های جدید و موثر کاشت مو ،موهای طبیعی و چهره جوان تری دارند .

اگر شما نیز قصد ترمیم موهایتان را دارید ، حتما به دنبال انتخاب بهترین روش کاشت مو هستید همچنین شابد بخواهید از فناوری های امروزی در زمینه کاشت مو باخبر شوید .در این مقاله ما قصد داریم به این سوال شما پاسخ بدهیم  اما پیش از آن بهتر است مفهوم دقیق بهترین روش کاشت مو را بیشتر توضیح دهیم .

روش های زیادی برای انجام عمل کاشت مو وجود دارد اما مراجعه کنندگان به کلینیک ها همیشه بدنبال ” بهترین روش کاشت مو ” هستند . بهتر است بدانید که هر کدام از روش های کاشت مو اگر به صورت صحیح توسط یک متخصص  ماهر انجام شود ، می تواند نتیجه طبیعی بدنبال داشته باشد.

کاشت مو به روش superFUEplus

 

چه عواملی در انتخاب بهترین و موثرترین روش کاشت مو دخالت دارند ؟

زمانیکه برای انجام کاشت مو به کلنیک های تخصصی مراجعه می کنید ، ابتدا یک جلسه مشاوره رایگان با متخصصین پوست و موی کلنیک خواهید داشت . در این جلسه ، پزشک متخصص مواردی مانند :

 • میزان ریزش (طاسی)
 • تراکم بانک مو
 • سابقه بیماری
 • وضعیت جسمی
 • تراکم موی دلخواه تان
 • پوست سر
 • مدت زمان موردنظرتان برای کاشت مو

را به شکل تخصصی  بررسی می کند . سپس بهترین روش کاشت مو ، به شما پیشنهاد می شود .

 

در کلینیک های ایران از چه روش های کاشت مویی استفاده می شود ؟

 • کاشت مو به روش FIT

در روش FIT فولیکول ها بصورت دانه دانه برداشت شده و در ناحیه گیرنده کاشته می شوند.عمل کاشت و برداشت با ابزار بسیار کوچک انجام می شود . به این ترتیب ، فقط منافذ کمتر از 1 میلی متری روی پوست سر ایجاد می شود .

بنابراین در روش FIT ، جراحات و خونریزی بسیار کم و ناچیز است و نیاز به بخیه ندارد .درنتیجه  زخم ها بعد از چند هفته کاملا ناپدید می شوند .

 • کاشت مو به روش FUT

این روش از اولین روشهای کاشت موی طبیعی در دنیا بوده که مخفف عبارت follicular unit tranplantation میباشد. در این روش از طریق عمل جراحی و با استفاده از تیغ جراحی نواری به عرض 2 سانتیمتر و طولی بین 15 تا 20 سانتیمتر از قسمت مودار پشت سر برداشته شده و محل برداشت بخیه می شود.

سپس فولیکول های مو زیر میکروسکوپ از یکدیگر جدا می شوند به گرافتهای ۳_۱ تار مو تقسیم می شوند. در نهایت شکاف های ظریفی (1 میلیمتری) در محل مورد نیاز در پوست سر ایجاد شده و گرافت های مو کاشته می شوند.

این شکافها پس از چند ماه کاملاً بهبود می یابند و اصلا قابل تشخیص نیستند. این روش برای کسانیکه بانک موی ضعیف ،موهای بسیار فرو مجعد ، سفید با تار موهای بسیار نازک و شکننده دارند پیشنهاد میشود.

مقایسه روش کاشت مو FIT با FUT:

در این قسمت با برخی از معایب و مزایای دو روش کاشت مو FIT و FUT می پردازیم البته لازم بذکر است  در حال حاضر ،بسیاری از معایب روش FIT در روش های مدرن تر آن (SUT و FUE) اصلاح شده است .

 • روش کاشت مو FUT برای کسانی که سابقه زخم های کلوئیدی ، گوشت اضافه و موارد مشابه دارند ،مناسب نمی باشد.
 • در روش FUT ، بدلیل برداشت نواری پوست ، جای زخم عمیق تر است و نیاز به بخیه دارد و در نهایت دوره زخم ها طولانی تر خواهد بود .
 • گرافت‌هایی که در روش FUT به دست می‌آیند، از ناحیه‌ای برداشت می‌شوند که بیشترین مقاومت را در برابر ریزش دارند. در FIT برای این که همان تعداد گرافت با کیفیت به دست آید، باید از ناحیه‌ای با ۵ برابر وسعت فولیکول‌ها را برداشت کرد.
 • در روش FIT ، ممکن است در مرحله برداشت ،فولیکول های به لایه های عمیق تر پوست منتقل شوند .در اینصورت احتمال ایجاد شدن کیست وجود دارد . البته این فولیکول ها را می توان خارج کرد اما بسیار وقت گیر است

خوشبختانه این مشکل در روش های SUT و super fue تا حد بسیار زیادی رفع شده است .

 • روش کاشت مو FIT مناسب افراد جوان ، ورزشکاران و افرادی که پوست سرشان ضخامت زیادی دارد ،است .

 

روش کاشت مو SUT

روش SUT نسبت به دو روش کاشت مو قبلی یعنی روش‌های FIT و FUT مدرن‌تر و جدیدتر است.

در کاشت مو به روش SUT ریشه ها به صورت یک به یک توسط دستگاه شناسایی و برداشت می شود و برای افرادی مناسب است که ریزش مو کمی دارند و اصطلاحا گفته می شود در حد چهار انگشت جلو سر یا پشت سر پوشش داده می شود.

دستگاه SUT به یک مکنده مجهز است که پس از ایجاد سوراخ ، گرافت ها را با مکش استخراج می کند . خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی ، دستگاه های امروزی SAFE عیوب دستگاه برطرف شده است.بطوریکه پرتی و از بین رفتن فولیکول های برداشت شده تقریبا به صفر رسیده است .

کاشت مو به روش اس یو تی sut در کلینیک رویان مو

مزیت های روش SUT

برخی از مزیت های کاشت مو به روش SUT  عبارت است از :

 • بدون خونریزی و جای بخیه
 • خط رویش طبیعی
 • تراکم بالا
 • میزان پیوند تار موی طبیعی سه برابر بیشتر از روش های FIT و FUT است .
 • برداشت و کاشت گرافت ها بطور اتوماتیک توسط دستگاه انجام می شود .

کاشت مو به روش سوپرترکیبی

این روش تلفیقی از دو روش FUE و FUT میباشد ، در ابتدا یک نوار به روش جراحی از پشت سر برداشته و کاشته میشود و سپس از منطقه ی بالای گوش و بالا و پایین نوار به وسیله دستگاه موها پانچ و کاشته میشود.

این روش برای کسانیکه منطقه طاسی وسیع داشته و نیاز به تعداد موی بیشتری برای کاشت دارند توصیه میشود.

کاشت مو به روش SUPER FUE

Follicular Unit Extraction یا به صورت اختصاری FUE یا SUPER FUE یکی از بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو می باشد. معمولا تائیدیه های بین المللی از FDA و متخصصین پوست و موی آمریکا باعث شده تا این روش به عنوان یکی از کاربردی ترین روش های کاشت مو در دنیا شناخته شود.

در این روش موها با دستگاه توسط تکنسین های مجرب با استفاده از پانچ های بسیار ریز به اندازه ۱ _ ۰/۸ میلی متر از پشت سر شخص برداشته و درون شکافهایی که از قبل در محل دریافت کننده ایجاد شده کاشته میشود .

این روش بدون برش جراحی و بخیه بوده و ظاهر موهای کاشته شده کاملا طبیعی میباشد . بنابراین افرادی که دارای موهای کم پشت هستند می توانند با خیال راحت این روش را انتخاب کنند و از نتایج شگفت انگیز این روش بهره مند شوند .

کاشت مو به روش superFUEplus

کاشت مو به روش superfue plse

در این روش تمامی مراحل برداشت و کاشت مو با دستگاه هوشمند و تمام الکترونیک انجام می پذیرد و از 23 دستگاه تمام اتوماتیک تشکیل شده و جز بهترین روش کاشت مو در دنیا می باشد.

مراکز معدودی در دنیا کاشت مو با دستگاه را انجام میدهند و در خاورمیانه و کشور عزیزمان ایران نیز تنها مجموعه کلینیک های وابسته به رویان سلامت توانسته با دراختیار داشتن دانش و تکنولوژی های پیشرفته ، بصورت انحصاری مجری این شیوه از کاشت مو باشد .

از مهم ترین ویژگی های این روش اینست که توسط این دستگاه بهترین گرافت ها با ضخامت مناسب و چند ریشه ای بدون بجا ماندن اسکار محل برداشت و آسیب به بافتهای زیرین با تراکم 5-7 برابر بیشتر برداشته می شود و کاشت مو هم با دستگاه بدون وارد نمودن آسیب به فولیکولها در جهت مناسب با رعایت خواب و استاندارد و با حداکثر تراکم انجام می پذیرد.

کدام روش کاشت مو مناسب شما است؟

بنابراین بهترین روش کاشت مو ، روشی است که با شرایط و خواسته شما بیشترین سازگاری را داشته باشد .

کاشت مو به روش  سوپر FUE در حال حاضر بهترین و تضمینی ترین راه برای ترمیم و بازگردانی موهای از دست رفته می باشد و این فرایند در نواحی بسیاری قابل انجام می باشد.

روش کاشت سوپر FUE ،روش خارق العاده و شگفت انگیز و غیر متعارفی نیست فقط به دانش و تکنولوژی توانسته نقایص روشهای متداول را بر طرف و به نتایج درخشان در زمینه کاشت مو دست یابد.

در بالا اشاره کردیم که روش FUE  یا سوپر FUE بهترین روش برای کاشت موی اکثر افراد است اما باید بگوییم روش کاشت مو مناسب برای هر فرد با دیگری متفاوت است، زیرا این موضوع به عوامل متعددی مانند نوع طاسی، میزان کم پشتی و … بستگی دارد و هر شخصی شرایط منحصر به فرد خود را دارد ، به همین دلیل است که نمی‌توانیم بدون معاینه روش کاشت موی مناسبی را به شما معرفی کنیم.

پزشکان زیبایی رویان سلامت متناسب با شرایط و اولویت‌های بیمار از یک روش و یا ترکیبی از چندین روش کاشت برای درمان کم پشتی و یا طاسی مو در نواحی مختلف بدن مانند سر، ابرو و ریش استفاده می‌کنند.

مزیت های روش SUPER FUE

برخی از مزیت هی کاشت مو به روش SUPER FUE عبارتند از :

 • بدون خونریزی و جای بخیه
 • دوره بهبودی و نقاهت کوتاه
 • مناسب برای کاشت موهای محدود (پوشاندن ناحیه کوچکی از سر که دچار ریزش شده است )
 • دقت و ظرافت بسیار بالا (مناسب برای کاشت ابرو و ریش)
 • تراکم بالا
 • بهبود کیفیت گرافت ها

سخن پایانی

روش های جدید و مدرنی که در حال حاضر در کلینیک های تخصصی پوست و موی ایران انجام می گیرد ، مستلزم ظرافت و دقت خاصی است . لذا این روش ها حتما باید در کلینیک های فوق تخصصی و زیر نظر متخصصین حرفه ای صورت گیرد .

بنابراین ، بعد از انتخاب بهترین روش کاشت مو، باید در انتخاب کلینیک پیوند مو مورد نظرتان حساسیت لازم را بخرج دهید تا نتایج مطلوب و رضایت بخشی بدست آورید.

به این مقاله چه امتیازی می دین؟
[تعداد رای ها: 1 میانگین رضایت کاربران: 5]
دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید