کلینیک تخصصی رویان سلامت
  • 02141936
  • 02122885890-95
انواع-جراحی-بینی

انواع بینی و روش‌های مختلف جراحی زیبایی بینی

چکیده مطلب

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی برای تغییر شکل و اندازه بینی، رفع مشکلات تنفسی و تغییر آسیب‌ها یا مشکلات مادرزادی بینی انجام می‌شود. جراحی زیبایی بینی با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود که بهتر است قبل از رینوپلاستی با آن‌ها و انواع بینی آشنا شوید.

 

عمل جراحی بینی که این روزها متقاضیان زیادی دارد و با استفاده از تکنیک‌های مختلفی می‌توان این عمل زیبایی را انجام داد. اینکه جراحی شما به کدام روش انجام شود، بستگی به تشخیص پزشک دارد، پزشک با انجام معاینه و بررسی پوست، فرم و معایب بینی شما، تکنیک عمل بینی را تعیین می‌کند. به طور کلی جراحی بینی به دو روش بسته و باز انجام می‌شود:

انواع بینی

1.1. رینوپلاستی بسته

در جراحی بینی بسته تمامی تغییرات و برش‌ها از داخل بینی انجام می‌شود و هیچ برشی روی بینی زده نمی‌شود. در این روش، جراح قدرت مانور کمتری روی بینی دارد، چون برشی روی بینی زده نمی‌شود و پوست بینی ، خیلی محدود از ساختمان غضروفی استخوانی بینی جدا می‌شود. کبودی و تورم بعد از عمل بینی به روش بسته کمتر از باز می‌باشد، به همین دلیل است که بیمار بعد از انجام رینوپلاستی بسته خیلی سریع‌تر به زندگی عادی خود باز می‌گردد.

قابل ذکر است که اگر سوراخ بینی فردی بزرگ باشد و نیاز باشد که کوچک‌تر شود، حتی در روش رینوپلاستی بسته نیز پزشک باید پره بینی او را برش بزند. این تکنیک در ‌سال‌های گذشته بیشتر انجام می‌شد، اما امروزه با پیشرفت علم در حیطه پزشکی، با تکنیک‌های جدیدی رینوپلاستی انجام می‌شود و جراحی بینی باز ترجیح داده می‌شود.

 

1.2. رینوپلاستی باز

در جراحی بینی باز ، علاوه بر برش روش بسته، پوست قسمت کلوملا بینی (قسمت میانی بین دو سوراخ بینی) نیز برش داده می‌شود این برش برای این است که پوست به راحتی از روی بینی بلند شود تا پزشک جراح روی تمامی ساختمان‌های استخوانی، غضروفی و بافت نرم بینی مسلط باشد و جراحی زیبایی بینی را با دقت و دید مستقیم انجام دهد.جای بخیه‌های برش روی کلوملا باقی نخواهد ماند. به طور کلی روش باز برای انجام جراحی‌های ترمیمی(عمل بار دوم) ، تغییر شکل بینی ناشی از ضربه، اشکالات و غیر قرینگی سر بینی و اشکالات مادرزادی بینی اولویت دارد. از آنجایی که در جراحی باز ، پزشک تسط کامل به بینی بیمار دارد ، نتایج این نوع عمل قابل قبول‌تر و بدون نقص تر است.

 

  1. انواع بینی و جراحی آن

جراحی زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی در ایران است و زنان و مردان ایرانی مایل به داشتن بینی‌های اروپایی هستند و فکر می‌کنند که چهره‌شان زیباتر می‌شود. جراحی  بینی با توجه به نوع بینی می‌تواند متفاوت بوده و نتایج متفاوتی داشته باشد. احتمالاً شما در مورد انواع بینی بسیار زیاد شنیده‌اید، به طور کلی بینی‌ها را بر اساس قومیت و نژاد افراد دسته بندی می‌کنند، اما در ایران عموماً بینی‎ها به دو گروه گوشتی و استخوانی تقسیم می‌شود. این طبقه بندی علمی نیست، اما در ایران ، جراحان از این اصطلاحات برای ارتباط بهتر با بیماران استفاده می‌کنند.

انواع جراحی بینی

تفاوت جراحی بینی گوشتی با بینی استخوانی در چیست؟

تفاوت اصلی بینی گوشتی و استخوانی در ضخامت پوستشان است؛ بعضی از افراد بینی‌های استخوانی با پوست نازک دارند و از شکل بینی خود ناراضی هستند، از طرف دیگر ، برخی دیگر بینی‌های گوشتی با پوستی ضخیم‌تر و بخش غضروفی بزرگ دارند. همه این افراد که برای جراحی بینی مراجعه می‌کنند، تصور می‌کنند که شکل و اندازه بینی آن‌ها متناسب با صورتشان نیست و به همین دلیل می‌خواهند عمل بینی انجام دهند. بیایید در مورد این نوع بینی‌ها ، خصوصیات و جراحی‌های آنها صحبت کنیم.

2.1 بینی گوشتی

برخلاف نام آن‌ها ، بینی‌های گوشتی، گوشت و ماهیچه زیادی ندارد. برخی از اصلی‌ترین ویژگی‌های بینی گوشتی:

  • پوست ضخیم و روغنی با منافذ آشکار
  • نوک بینی پرچرب
  • تیغه‌های بینی ضخیم
  • پهن بودن قسمت پایینی بینی
  • غضروف بینی ضعیف

 

 

2.1.1. عمل جراحی بینی گوشتی

همانطور که گفتیم بینی گوشتی ، پوستی ضخیم و غضروف نازک و ضعیف دارد. از آنجایی که بینی‌های گوشتی غضروف‌های ضعیفی دارند، بنابراین برای جراحی بینی گوشتی باید غضروف بینی تقویت شود و به همین دلیل است که جراحی باز برای عمل بینی گوشتی مناسب‌تر است.

جراحی بینی گوشتی و فرم دادن به آن عموما سخت‌تر از عمل بینی استخوانی است و به همین دلیل روش‌های قدیمی برای جراحی بینی گوشتی مفید نیستند، زیرا بعد از گذشت مدتی از عمل جراحی بینی، غضروف تراشیده و تضعیف می‌شود و به شکل قبلی خود باز می‌گردد. امروزه با روش‌های جدید جراحی‌های بینی احتمال افت بینی بعد از جراحی بسیار پایین (نزدیک به صفر) است زیرا در حین جراحی بینی و تشکیل ساختار ، تقویت غضروف انجام می‌شود. در تکنیک‌های جدیدتر ، جراح غضروف را از وسط سپتوم به نوک بینی منتقل می‌کند تا غضروف نوک بینی را تقویت کند.

برخی از بینی‌های گوشتی ، منافذ بزرگ و غدد چربی زیر پوستی دارند، این پوست‌ها روغنی نامیده می‌شوند. لایه برداری پوست بینی این بیماران با استفاده از لیزر یا رژیم غذایی کم نمک انجام می‌شود. برای بیمارانی که تحت درمان چربی پوست قرار دارند، جراح معمولاً پیشنهاد می‌کند شش ماه پس از پایان درمان خود، صبر کنند و بعد از آن مدت اقدام به جراحی کنند.

برخی دیگر از بیماران با بینی گوشتی، غدد غیر فعال و بینی قرمز دارند. در جراحی این نوع بینی‌ها ، جراح شکل زیبایی‌تری با اسکلت استخوانی و سفت در زیر پوست ضخیم بینی ایجاد می‌کند. گاهی اوقات ، جراح برای جلوگیری از تجمع بافت اضافی و ترشحات در نوک بینی ، پوست بینی و غضروف بینی را به هم نزدیک می‌کند.

 

2.2. بینی استخوانی

بینی‌های استخوانی پوست نازک و بافت استخوانی بزرگ‌تری دارند. قابل توجه‌ترین ویژگی‌های بینی استخوانی ، برآمدگی(قوز) ، کشیدگی بینی و برجستگی‌های ناهموار آن‌ها است که موجب عدم تقارن بینی و صورت می‌شود. معمولاً ، برآمدگی‌ها و عدم تطابق بینی استخوانی از نیم رخ افراد بیش‌تر آشکار است و شکل بد بینی‌های استخوانی موجب می‌شود که ترکیب صورت نامطلوب باشد.

 

2.2.1. جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی‌های استخوانی، کوچک کردن و شکل دادن به آن‌ها بسیار راحت‌تر از بینی‌های گوشتی است. پزشک برای جراحی بینی استخوانی باید بتواند اطراف بینی، قوز و ناهمواری‌های استخوانی بینی را کوچک کند که این کار برای جراح ساده است، از طرفی دیگر کار دشوار پروسه جراحی زیبایی بینی، تشکیل نوک بینی است.

در طول عمل جراحی بینی استخوانی ، انحراف و انحنای سپتوم (غضروفی که سوراخ بینی را به دو قسمت تقسیم می‌کند) و ناهمواری و قوز استخوان بینی برطرف می‌شود. به منظور برطرف کردن برآمدگی بالای بینی ، قبل از جراحی ، یک جراح ماهر مطمئن می‌شود که عمل جراحی بینی مشکلی برای تنفس بیمار ایجاد نمی‌کند. ب

رای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساختار بینی و روش‌های جراحی زیبایی بینی ، با جراحان با تجربه کلینیک رویان سلامت مشورت کنید.

 

جهت مشاوره و تعیین وقت تماس بگیرید.

021-41936

22885890-95(021)

آدرس:

♦تهران -قیطریه_اندرزگو
♦شهرک غرب_ بلوار دادمان

مشاورین تلگرام

royanmoobot@

 

دیدگاه خود را بنویسید

شماره تماس

41936(021), 22885890-95(021)

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس

تهران ،قیطریه،بلوار اندرزگو
error: Content is protected !!
contact us
map
سوالی دارین؟ با ما چت کنید